top of page

Gizlilik Politikaları

Kitaparmonisi.com, Kullanıcıların gizliliğini korumak ve teknolojik altyapıdan en üst düzeyde yararlanıp güvenliğini sağlamak için çeşitli gizlilik ilkeleri belirlemiştir.
Kullanıcı bilgileri, ancak resmî makamlarca talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince, bu makamlara açıklama yapmak zorunluluğu olduğunda açıklanmaktadır.
Kullanıcıların kitaparmonisi.com 'a girdiği tüm bilgiler sadece kendileri tarafından değiştirilebilmektedir. Kitaparmonisi.com'a üye olurken vermiş olduğunuz kişisel bilgileri daha sonra değiştirebilir, yanlışları düzeltebilir ve gereken düzenlemeleri yaparak iletişim bilgilerinizin ve tercihlerinizin doğru, eksiksiz ve güncel bilgiler olmasını sağlayabilirsiniz.
Kitaparmonisi.com üzerinden vereceğiniz siparişler için sizden bir ödeme şekli seçmeniz istenecektir. Tarafınızca hangi ödeme yöntemi seçilirse seçilsin, kredi kartı bilgileriniz kitaparmonisi.com ve/veya iş ortakları tarafından sunucularda tutulmaz. Bu işlemler kitaparmonisi.com aracılığıyla banka ve bilgisayarınız arasında iletişim kurularak gerçekleşmektedir. Satın alma aşamasında paylaştığınız kişisel, kart bilgileri veya benzeri bilgiler, sadece işlemin gerçekleştirilebilmesi için gerekli olan üçüncü kişiler (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) ile paylaşılabilir. Kişisel bilgilerinizin tamamı veya belli bir kısmı da, satın aldığınız ürünün tarafınıza gönderilebilmesi için kargo firması ile paylaşılmaktadır.
Kişisel bilgiler site kullanımını geliştirmek, hizmetleri, içeriği, reklamları tasarlamak ve müşteri iletişimini geliştirmek için kullanılır. Ayrıca bu bilgiler denetim, veri analizi ve araştırma gibi amaçlarla da kullanılabilir. Kişisel bilgileriniz siparişin iletilme aşamalarının herhangi birinde paylaşılabileceği gibi siparişleriniz hakkındaki mesajlar, kurallar, koşullar ve politikalarımızdaki değişiklikler gibi önemli uyarıları göndermek için de kullanılabilecektir. Herhangi bir bireyle doğrudan ilişkisi olmayan veriler niteliğindeki kişisel olmayan bilgileriniz de toplanabilmektedir. Kişisel olmayan bilgileriniz herhangi bir amaç için toplanılabilir, aktarılabilir, kullanılabilir ve açıklanabilir. Örneğin siparişler ile ilgili ödeme şekli, sipariş detayları, sipariş tutarı, kullanılan indirim kuponları gibi bilgiler kişisel olmayan bilgilerdir. Bu bilgiler çalışanlarımızla veya ilgili üçüncü kişilerle siparişinizin iletilme aşamalarından herhangi birinde veya kitaparmonisi.com'u kullanımınız sırasındaki analizlerde kullanılabilir.
Kitaparmonisi.com'dan ve hizmetlerimizden müşteri faaliyetlerine ilişkin, örneğin dolaştığınız sayfalar, ilgilendiğiniz buton ve bağlantılara ilişkin navigasyon ve tıklama, IP bilgileri, kullanım süreniz gibi veriler müşteri faaliyetlerine örnek olarak gösterilebilir. Bu bilgiler bir araya getirilerek analiz için kullanılabilir. İşbu Gizlilik Politikası bakımından kişisel olmayan bilgi olarak değerlendirilmeyen bu bilgiler, reklam ve pazarlama hizmetlerinde kullanabilecektir. Kitaparmonisi.com, kanunen daha uzun bir saklama süresi gerekmediği veya müsaade edilmediği sürece kişisel bilgilerinizi işbu Gizlilik Politikası’nda belirtilen amaçları gerçekleştirmek için kanunen geçerli olan süre boyunca saklamaktadır.
İnternet Sitesi içeriğinde kitaparmonisi.com’a ait olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referanslar yer alabilir. Eğer site üzerinden başka bir kullanıcıyla ya da üçüncü tarafların bağlantılarını (link’lerini) kullanarak üçüncü kişilere ait internet siteleri ile bilgilerinizi paylaşırsanız, bu internet sitelerine vereceğiniz bilgiler için farklı gizlilik politikaları geçerli olabilir. Kitaparmonisi.com bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.
6698 sayılı Kişisel Verilerin İşlenmesi Hakkında Kanun uyarınca, Kullanıcılar, İnternet Sitesi’ne üye olmaları sebebiyle; kişisel verilerinin işlenip işlenmediğini, bu verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenmek, yurt içi veya yurt dışında paylaşılan üçüncü kişileri bilmek ve bu konularda info@kitaparmonisi.com e-posta adresi aracılığı ile bilgi talep etmek; bu verilere ilişkin herhangi bir eksik veya yanlışlık bulunması halinde bu yanlışlığın giderilmesini istemek; kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini istemek ve bu durumun kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere de bildirilmesini talep etmek haklarını haizdir.
Kitaparmonisi.com, işbu gizlilik politikası hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak suretiyle tek taraflı olarak değiştirebilir. Değiştirilen gizlilik politikası hükümleri, sitede yayınlandığı tarihten itibaren yürürlüğe girer.
Kitaparmonisi.com tarafından atanacak Veri Sorumlusu veya temsilcisi, yasal altyapı sağlandığında Veri Sorumluları Sicili’nde ilan edilerek mevzuata uygun şekilde Kitaparmonisi.com alan adlı internet sitesinden duyurulacaktır.
Gizlilik Politikamız ile ilgili her türlü soru ve öneriniz için, bizlere dilediğiniz zaman iletişim bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

bottom of page